З 5 серпня всі банківські рахунки в Україні переводять на стандарт IBAN

від Лип 30, 2019

  Українська банківська система переходить на міжнародний стандарт для банківських рахунків IBAN.

Що таке IBAN?
  IBAN – це стандартна система банківського рахунку в країнах ЄС. Кожна країна самостійно встановлює структуру номеру рахунку IBAN, за стандартом ISO 13616.
  Довжина номерів рахунків зараз становить максимум 14 символів, а код банку в документах вказується окремо. Номери, оформлені за стандартом IBAN, складаються з 29 букв і цифр. У цей набір символів входить код країни, контрольний розряд, номер рахунку та код банку.

Як він буде виглядати? 

  29 символів йтимуть в такій послідовності:

  • код країни (UA в разі України);
  • контрольний розряд (2 цифри);
  • код банку (6 цифр);
  • рахунок (довжина номера рахунку не фіксується, до 31 жовтня 2019 року його може бути від 5 до 14 символів, з 1 листопада – від 5 до 19 символів).

  За першими двома літерами відразу можна розпізнати країну учасника розрахунків (UA – Україна), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити уніфіковану перевірку рахунку клієнта на коректність.

Коли його введуть?
  З 5 серпня цього року почнеться впровадження IBAN в Україні. З цієї дати нові рахунки клієнтам банки відкриватимуть уже за цим стандартом. Діючі рахунку мінятимуть відповідно до його вимог.
  З 1 листопада 2019 року IBAN в Україні стане обов’язковим для клієнтів усіх банків. Це стосується як переказу коштів у гривні, так і в іноземних валютах. Тобто, все перекази коштів для українців з листопада цього року будуть здійснюватися лише з використанням цього стандарту.
  У проміжному періоді від 5 серпня по 31 жовтня цього року клієнти банків зможуть вказувати в платіжних документах як діючий рахунок, так і рахунок за стандартом IBAN.
  Зміна стосується тільки номерів банківських рахунків. Платіжні карти залишаться дійсними.

Зв'яжіться з нами

Питання? Консультації? Співробітництво? Ми завжди готові
проконсультувати і надати кваліфіковану допомогу
вашому бізнесу.

info@ac.in.ua

Одеса

м. Одеса, вул. Гоголя, 9

Київ

+38-044-221-45-51

м. Київ, вул. Ломоносова, 73

Приєднуйтеся до нас в соц.мережах