Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо COVID 19

від Бер 17, 2020

Сьогодні, 17.03.2020 року Парламент прийняв закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)” (№ 3220). Вказаний закон стосується певних, зокрема, податкових аспектів карантину, спричиненого вірусом COVID-19. Повідомляємо, які податкові пільги зможуть отримати фізичні особи-підприємці.

1) Жодних штрафів та пені за порушення податкового законодавства

За порушення податкового законодавства, вчинене з 1 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції не застосовуються, окрім деяких винятків. 

Більше того, протягом указаного періоду платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, проте не сплачена за цей період пеня, підлягає списанню.

2) Мораторій на податкові перевірки

Установлено мораторій на проведення податкових документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 31 травня 2020 року. Виняток становить лише проведення документальної позапланової перевірки в тому випадку, коли платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету ПДВ, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V ПКУ, та/або з від’ємним значенням з ПДВ, яке становить більше 100 тис. грн.

Документальні планові перевірки, які мали розпочатися в указаний, будуть перенесені. Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період до 31 травня.

3) Звільнення від сплати ЄСВ (за себе)

Фізичні особи-підприємці тимчасово звільнені від нарахування та сплати ЄСВ за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе. Таким чином, за найманих працівників ЄСВ все одно потрібно сплачувати.

При цьому для осіб, які не сплачували ЄСВ, відповідні періоди все одно включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

 

Окрім того, штрафні санкції, передбачені Законом про ЄСВ, не будуть застосовуватися за такі порушення, вчинені щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року, а саме:

1) несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

2) неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок;

3) несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом про ЄСВ, до податкових органів.

 

Протягом указаних періодів платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню. Плюс – установили мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18 березня по 18 травня 2020 року. Якщо такі перевірки раніше розпочалися, то їх зупиняють до 18 травня.

 

Зв'яжіться з нами

Питання? Консультації? Співробітництво? Ми завжди готові
проконсультувати і надати кваліфіковану допомогу
вашому бізнесу.

info@ac.in.ua

Одеса

м. Одеса, пров. Маяковського, 8

Київ

+38-094-955-10-78

м. Київ, вул. Ломоносова, 73

Приєднуйтеся до нас в соц.мережах