Юридичні послуги

Кваліфікована правова допомога дозволяє ефективно та відносно безболісно розв’язати правові спори та захистити власні інтереси в суді.

Послуги для ІТ: розробка договорів в ІТ-сфері

Юристи Advance Consulting надають послуги із розробки та редагування договорів у ІТ-сфері, зокрема:

 • договори на розробку програмного забезпечення;
 • договори на розробку веб-сайту;
 • договори про неконкуренцію(NСA);
 • договори про конфідеційність (NDA);
 • договори на пошукову оптимізацію сайту (SEО договори);
 • ліцензійні договори;
 • EULA, Terms of Use, Privacy Policy;
 • договори з іноземним контрагентом;
 • цивільно-правові договори (ЦПД / ЦПХ) з підрядниками;
 • договір на розробку мобільного застосунку та ін.

Безумовно, договори у ІТ-сфері не можуть складатися за стандартним зразком. Таким чином, юристи Advance Consulting при підготуванні договорів, що стосуються інформаційних технологій, рекомендують дотримуватися наступного.

 1. По-перше, необхідно обрати за якою моделлю буде складатися Ваш договір. Чи буде це договір, що базується на Waterfall-моделі, Agile-договір чи, можливо, Agile-договір, поєднаний з аутстафом (outstaffing) або dedicated team?

Чим відрізняються такі моделі договорів і чому це важливо як для замовника, так і для виконавця? Відповідь – змістом.

У випадку обрання моделі вотерфол замовник та розробник обговорюють всі деталі, вимоги до майбутньої програми, у результаті чого після спливу домовленого строку замовник отримує готовий продукт, а розробник – оплату. Важливим є те, що у договорах вотерфол оплата здійснюється на основі витрачених годин, а сумарна кількість годин, які повинні бути витраченими, вказується заздалегідь.

Якщо є сумніви щодо оплати замовлення чи виконання в обумовленому виді роботи вчасно та якісно, юристи Advance Consulting рекомендують fixed-bid pricing (фіксовану вартість договору), коли загальна сума за готовий продукт зазначається у договорі та не може бути змінена без укладання додаткових угод.

У разі, якщо замовник бажає контролювати процес розробки, сторони можуть скористатися milestone-based pricing (оплатою частинами протягом визначеного строку). Після розробки певних частин замовник тестує їх та оплачує, після чого розробник продовжує роботу.

Протилежною моделі вотерфол є модель еджайл, що передбачає постійну співпрацю замовника та розробника. У визначеному договорі проміжку часу сторони обговорюють пророблену роботу та визначають наступний порядок дій.

 1. По-друге, потрібно розуміти, хто буде працювати над розробкою проєкту? Тут рекомендуємо Вам врегулювати питання аутстафу чи дедікейту, адже зрозуміло, що від скілів розробників залежить кінцевий результат.

Dedicated team відрізняється від outstaffing виділеною командою серед працевлаштованих розробників, яких роботодавець «передає» замовнику у штат, а dedicated team зосереджує роботу на розподілі обов’язків всередині трудового колективу і не пов’язаний зі зміною місця виконання проєкту.

 1. По-третє, варто врегулювати питання щодо інтелектуальної власності, що одночасно є чи не найважливішою частиною договорів, пов’язаних з інформаційними технологіями. Отже, чи переходять замовнику права на усі зібрані матеріали у процесі створення роботи, як цього часто вимагають перші, чи лише права на готове програмне забезпечення? Як правильно? Потрібно зауважити, що прописання у договорі таких тонкощів є необхідною складовою, адже наперед визначені та закріплені домовленості допоможуть уникнення будь-яких непорозумінь у майбутньому, зокрема, у частині оплати готового продукту.

З огляду на зазначене, не виникає сумнівів, що договори у ІТ-сфері не є типовими, залежать від домовленого сторонами кінцевого результату та порядку виконання. Відомо, що у зв’язку зі стрімким розвитком та необхідністю кадрів, послуги працівників у ІТ-сфері є затребуваними та високооплачуваними, але лише у тому разі, коли наперед домовлено про усі робочі, а ще краще – коли такі «домовленості» прописані на папері та зафіксовані підписами сторін. Нечітке формулювання або пропуск обов’язкових пунктів договору часто призводить до неочікуваного результату як для замовника, так і для розробника.

Юристи Advance Consulting рекомендують завчасно подбати про непередбачувані ситуації, які можуть виникнути після або під час виконання роботи, відтак, пропонують свої послуги не лише з підготовки договору на підставі домовленостей сторін, але й одночасного аналізу захисту замовника та розробника від обставин, що легко можуть призвести до збиткового результату.

Додатково, окрім розробки договорів, юристи Advance Consulting надають послуги з:

 • юридичної експертизи договорів із партнерами та контрагентами;
 • консультування щодо необхідності укладення, розірвання договорів;
 • консультування щодо податкових наслідків укладення, розірвання договорів;
 • укладення додатків та додаткових угод до договорів;
 • юридичний аналіз щодо ризиків визнання договорів недійсними, визнання договорів прихованими трудовими відносинами;
 • оскарження укладення/неукладення договорів;
 • судове та позасудове врегулювання спорів, що виникають з договорів;
 • супровід укладення договорів з партнерами та контрагентами.

 

Вартість послуг Advance Consulting з аналізу та розробки ІТ-договорів з усіма супутніми документами становить від 3000 грн. залежно від виду договору, його складності, мови написання, юридичного статусу сторін, юрисдикції його застосування.

почни сьогодні

Не турбуйся про деталі, довір справу справжнім професіоналам.

Advance Consulting – команда професіоналів, яка з 2012 року успішно працює в сфері бухгалтерського та податкового обліку, аудиту і юридичних послуг, фінансового консалтингу в області побудови та автоматизації управлінського обліку, казначейства, фінансового менеджменту

про компанію

Для нас не існує “не важливих” клієнтів.

В умовах сильної конкуренції на ринку, де на перший план виходить не ціна за надану послугу, а якість її виконання, команда Advance Consulting використовує індивідуальний підхід до кожного клієнта, вивчає проблеми компанії клієнта та знаходить шляхи їх вирішення.

Зв'яжіться з нами

Питання? Консультації? Співробітництво? Ми завжди готові
проконсультувати і надати кваліфіковану допомогу
вашому бізнесу.

info@ac.in.ua

Одеса

м. Одеса, пров. Маяковського, 8

Київ

+38-094-955-10-78

м. Київ, вул. Ломоносова, 73

Приєднуйтеся до нас в соц.мережах