Чинність”старих” статутів ТОВ після 17 червня 2019 року

від Тра 29, 2019

   Новий закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» передбачає, що зареєстровані до 17.06.2018 року товариства повинні до 17.06.2019 викласти статути у новій редакції, враховуючи вимоги вказаного закону. Після 17.06.2019 року положення статутів, які яких суперечать нормам закону № 2275-VIII, вважатимуться нечинними. Таким чином для викладу статуту у новій редакції та його реєстрації залишилося трохи менше місяця.
  Так, законом «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» не передбачено відповідальності за не викладення статутів у новій редакції, однак, незважаючи на це, певні негативні наслідки для ТОВ та ТДВ все ж існують. Справді, невідповідність норм статуту до вимог нового закону після 17.06.2019 року може спричинити ускладнення відносин з:
   1) контрагентами;
   2) банками, в яких обслуговується ТОВ;
   3) державними регуляторами.
  Крім того, неузгодження норм статуту з нормами закону здатне спричинити виникнення корпоративних спорів між учасниками товариства, що в будь-якому випадку негативно відобразиться на здійсненні товариством господарської діяльності.
  Так, Господарським Кодексом України передбачено перелік відомостей, які повинен містити статут ТОВ (згідно з ч. 4 ст. 57, ст.82), серед яких:
   • відомості про найменування та вид товариства;
   • мета та предмет діяльності;
   • розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів;
   • порядок розподілу прибутків і збитків;
   • органи управління і контролю, їх компетенція;
  • склад і компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, з яких необхідна одностайність або кваліфікована більшість голосів;
   • умови реорганізації та ліквідації товариства;
   • склад засновників та учасників;
   • інші відомості.
  У порівнянні з чинними нормами, закон помітно скоротив вимоги до змісту статуту.
  Таким чином, якщо в законі міститься формулювання «якщо інше не передбачено статутом», то такі положення можна залишати. Закон містить зручні механізми, які було б раціонально використати, закріпивши їх у вашому статуті.

  З метою мінімізації зазначених ризиків та використання передбачених новим законом переваг, компанія Advance Consulting радить забезпечити приведення статуту у відповідність до вимог закону про ТОВ.

Зв'яжіться з нами

Питання? Консультації? Співробітництво? Ми завжди готові
проконсультувати і надати кваліфіковану допомогу
вашому бізнесу.

info@ac.in.ua

Одеса

м. Одеса, вул. Гоголя, 9

Київ

+38-044-221-45-51

м. Київ, вул. Ломоносова, 73

Приєднуйтеся до нас в соц.мережах