Банковские счета СПД: использование «предпринимательского» дохода по своему усмотрению

от Фев 4, 2020

Банківські рахунки ФОП: використання «підприємницького» доходу на власний розсуд

Як передбачено ст. 44 ГКУ, підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця (зокрема, у ФОП) після сплати податків, зборів та інших передбачених законом платежів. З урахуванням цього фізична особа-підприємець може вільно використовувати кошти з поточного підприємницького рахунку для власних потреб, попередньо сплативши всі податки, збори та інші передбачені законом платежі з підприємницької діяльності.

Таким чином, перераховані фізичною особою-підприємцем кошти з підприємницького рахунку на власний особистий рахунок не оподатковуються ПДФО.  

При цьому інакше регулюються випадки перерахування ФОП власного доходу після сплати податків і зборів на особистий рахунок, до прикладу, чоловіка або дружини, батьків, дітей (п.п. 14.1.263 ПКУ). Так, згідно з п. 174.6 ПКУ, доходи, нараховані ФОП платнику податку у вигляді дарунка, підлягають оподаткуванню за ставкою 18% ПДФО і 1,5% військовий збір як додаткове благо. Таким чином ФОП набуває статусу податкового агента.

Отже, подаровані грошові кошти, що перераховані з рахунку ФОП – платника ЄП на банківську картку фізичної особи – одного з членів сім’ї ФОП першого або другого ступенів споріднення, вважаються частиною місячного доходу такої фізичної особи та оподатковуються на загальних підставах. Більше того, ФОП зобов’язується відобразити вказані виплати у звіті за формою № 1ДФ.

З огляду на вище викладені обставини та з метою уникнення зайвого оподаткування, ми рекомендуємо спочатку перераховувати кошти ФОП з поточного підприємницького рахунку спочатку на свій особистий банківський рахунок, з якого уже надсилати бажану суму на картку члена сім’ї, оскільки згідно з п. 174.6 ПКУ кошти, подаровані родичами першого ступеня спорідненості оподатковуються ПДФО за 0% податковою ставкою.

Свяжитесь с нами

Вопросы? Консультации? Сотрудничество? Мы всегда готовы
проконсультировать и оказать квалифицированную помощь
вашему бизнесу.

info@ac.in.ua

Одесса

г. Одесса, ул. Гоголя, 9

Киев

+38-044-221-45-51

г. Киев, ул. Ломоносова, 73

Присоединяйтесь к нам в соц.сетях